Make your own free website on Tripod.com

NYSBA All Events History

Since 2000 there has been two division - Division 1 = 181 and above and Division 2 = 180 and under

 

Year Name City Score
1923 J. Sargeant Rochester 1976
1924 A. Graef Newark 1898
1925 No Tournament
1926 F. Wojtczak Buffalo 1944
1927 W. Shaul Syracuse 1899
1928 J. Caruana Buffalo 2026
1929 J. Falcaro New York 1956
1930 R. Schultz Buffalo 2018
1931 J. Feiner Buffalo 1929
1932 F. Stockmaster Rochester 1882
1933 J. Miller Buffalo 2016
1934 W. Cliffe Utica 1946
1935 W. Cliffe Utica 2002
1936 F. Hermans Syracuse 2012
1937 S.J. Czerwinski Buffalo 1962
1938 G. Young Hempstead 2066
1939 B. Bonarrigo Batavia 1953
1940 J. McMahon New York 2043
1941 A. Sparando New York 2008
1942 T. Foley Troy 1942
1943 No Tournament
1944 K. Damanda Utica 1938
1945 No Tournament
1946 A. Varipapa Hempstead 1917
1947 S. Slomenski New York 1922
1948 V. Herrmann Buffalo 1938
1949 J. Ruffino Niagara Falls 1945
1950 J. Difiglia Buffalo 1855
1951 F. Okular New York 1910
1952 V. Caloia Syracuse 1961
1953 A. Feragalli New York 2008
1954 A. Feragalli New York 1950
1955 J.Difiglia Buffalo 1935
1956 R. Allen New York 1932
1957 M. Bosco Bosone New York 1956
1958 J. Zack Buffalo 2045
1959 J. Sopp Cortland 1960
1960 H. Nagel Buffalo 2019
1961 S. Cierlicki Buffalo 1974
1962 S. Vigars Albany 1941
1963 v. Herrmann Buffalo 1978
1964 J. Fonagy, Jr. Buffalo 2053
1965 K. Schoneman, Jr. Buffalo 2013
1966 P. Cambio Buffalo 1965
1967 A. Daghita Buffalo 2006
1968 R. Pryzysinda Ithaca 2023
1969 T. Serra Rochester 1977
1970 M. Norton Elbridge 1992
1971 C. Gonski Nassau 1906
1972 Joe Borello Syracuse 162
1973 Rick Musialowski Buffalo 2015
1974 Dave Carpenter Schenectady 2007
1975 Kurt Sutter Oneonta 1907
1976 Barry Kretser St. Johnsville 1981
1977 Martin Piraino Syracuse 2005
1978 Matt Marzec Tonawanda 2010
1979 Albert Davis Buffalo 2206
1980 John Simonelli Rochester 2018
1981 Bud Schwabel Buffalo 2050
1982 Joseph Golebiewski Buffalo 1999
1983 Les Richmond Ithaca 2004
1984 Charles F. Wainwright Syracuse 2007
1985 Dave Miller Tonawandas 1952
1986 Steven Smith Binghamton 2160
1987 Alphonse Formicola Rochester 2135
1988 Michael Guernsey Fulton 2139
1989 Gary Kinyon Buffalo 2062
1990 Martin Fichera Syracuse 2163
1991 Mike Taylor Westchester County 2216
1992 Dennis Light Westchester County 2202
1993 Hugo W. McGroty Schenectady 2177
1994 Andrew Melnyk Syracuse 2102
1995 Scott H. Karch Rochester 2133
1996 Lawrence J. Cieslinski Rochester 2164
1997 Thomas A. Vitkowski, Sr. Westchester County 2227
1998 Arthur D. Alexander, III Syracuse 2240
1999 Michael E. Tryniski Syracuse 2230
2000 Michael Zarnick - Division 1 Dutchess-Putnam 2197
John N. Dudkiewicz - Division 2 Rochester 1844
Joe Havelka - Division 2 Westchester County
2001 Patrick Brick - Division 1 Buffalo 2217
  Frank Collins - Division 2 Eastern Long Island 1884
2002 Danial A. Smith - Division 1 Syracuse 2276
  Matthew Garcia - Division 2 New York City 1989
2003 Jim P. Chase - Division 1 Southern Tier 2181
  Alan Harris - Division 2 New York City 1822
2004 John S. Winters, II - Division 1 Syracuse 2276
  Paul N. Stavrus - Division 2 Syracuse 1822
2005 Christopher M. Bruck - Division 1 Kingston 2228
  James Stretch - Division 2 New York City 1830
2006 Clifford M. Saliba Syracuse 2307
       
2007 William T Donohue Kingston 2224
       

Home